Aktualności

Mn2a8800

Zaprezentowano program II Jarmarku Klasztornego! 21-23 sierpnia widzimy się na Karczówce

W Klasztorze na Karczówce odbyła się dzisiaj konferencja prasowa zapowiadająca II edycję Jarmarku Klasztornego, kontynuującą sukces zeszłorocznego wydarzenia zainaugurowanego z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego. Podczas spotkania marszałek Renata Janik przybliżyła program wydarzenia, jego najważniejsze atrakcje oraz szczegóły widowiska historycznego prezentującego chrzest Władysława Jagiełły i jego ślub z królową Jadwigą. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia pod hasłem „Jagiellonowie – Polska i Świat”. Organizatorami Jarmarku Klasztornego są Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz Klasztor na Karczówce. W konferencji wzięli udział m.in. ks. Mariusz Zakrzewski – rektor Klasztoru, dyrektor WDK w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek oraz Dawid Żłobiński – reżyser widowiska historycznego.

K70a5946

Przyznano regionalne granty na rewitalizację. Przed gminami kolejne możliwości wsparcia

Marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik podpisała dziś pierwsze umowy z przedstawicielami 8 gmin, które otrzymały dofinansowanie w konkursie „Regionalne Granty na Rewitalizację”. Na realizację mini-projektów społecznych przeznaczono 750 tys. zł, a Marszałek zapowiedziała już kolejną edycję programu. W przyszłym roku świętokrzyskie samorządy będą mogły ubiegać się o blisko 3 mln zł, a wartość pojedynczego grantu wzrośnie z 50 tys. zł do nawet 150 tys. zł. W podpisaniu umów wziął udział dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Tomasz Janusz.

Mn2a8239

Siła lokalnego biznesu. Śniadanie biznesowe w gminie Strawczyn

Za nami trzecie spotkanie z cyklu Śniadań Biznesowych dedykowanych firmom z województwa świętokrzyskiego. W Szafranowym Dworze w Strawczynie przedsiębiorcy rozmawiali o skutecznym budowaniu wiarygodności i emocjonalnej więzi z klientami. W wydarzeniu uczestniczyła marszałek Renata Janik, która wspólnie z ekspertami podkreślała, jak kluczową rolę w rozwoju regionu odgrywają lokalne firmy. W spotkaniu wzięli udział m.in. zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Joanna Rudawska, wójt gminy Strawczyn Karol Picheta oraz przewodniczący rady gminy Damian Gad.

Zachęcamy do przesyłania kandydatur do VIII edycji Nagrody „Semper Fidelis”

Instytut Pamięci Narodowej od 2019 roku przyznaje Nagrodę „Semper Fidelis” dedykowaną osobom, instytucjom oraz organizacjom społecznym, które są zaangażowane w upamiętnianie dziedzictwa dawnych Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej, a przy tym ich działalność publiczna pozostaje zbieżna z ustawowymi celami IPN. Laureatów konkursu wyłania Kapituła Nagrody, której przewodniczącym jest prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lipca br.

9r5a6579

Świętokrzyskie i Małopolskie łączą siły! Rozpoczynamy współpracę turystyczną i promocyjną

Na Zamku w Chęcinach świętokrzyskie i małopolskie zainaugurowały nowy rozdział współpracy w obszarze turystki i promocji. Główny list intencyjny, wytyczający wspólne cele obu regionów, podpisali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Wydarzenie stało się także okazją do zawarcia kolejnych partnerstw między samorządami i instytucjami kultury – swój list intencyjny podpisało m.in. Starostwo Powiatu Jędrzejowskiego i Miechowskiego, a także Gmina Chęciny ze swoim małopolskim partnerem – Gminą Gródek nad Dunajcem, jak również Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie z Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

Img 8597

Otwarto drogę wojewódzką 744 Tychów Stary – Starachowice!

W czwartek 25 czerwca br. oficjalnie, po 2,5 roku prac budowlanych, oddano do użytku ponad pięciokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 744 na odcinku Tychów Stary – Starachowice. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w północnej części województwa, realizowanych w ciągu ostatnich lat. Całkowity projekt jest wart 53 miliony 822 tysiące złotych. Wartość robót budowlanych to około 46 mln zł brutto, z czego 85 % kosztów kwalifikowalnych stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. W otwarciu inwestycji wzięli udział członek Zarządu Województwa Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Andrzej Bętkowski, parlamentarzyści RP Anna Krupka i Krzysztof Lipiec oraz Barbara Kieres dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. 

Mn2a5341

„Nowa jakość życia mieszkańców”. Blisko 5 milionów złotych dla gminy Działoszyce na rozwój usług społecznych

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik oraz burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce Stanisław Porada uczestniczyli w otwarciu projektu „Centrum Usług Społecznych w Gminie Działoszyce – nowa jakość życia mieszkańców”. Przedsięwzięcie o wartości 4 963 996,59 zł, dofinansowane kwotą 4 696 546,59 zł z Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego, zapewni kompleksowe wsparcie dla 356 mieszkańców gminy.

Wyświetlane od 1 - 10 z 40966